Türkiye kripto para yatırımında piyasadaki %18 payı ile lider durumda.

2017 yılı kripto para dünyası için atılım yılıydı. Hızlıca yükselik 2018 yıllında bir düşüş trendine girdi. Ancak insanların kripto para dünyasına yaptığı yatırımlar her geçen gün devam ediyor.

Hatta Paris hilton ve Floyd Mayweather gibi isimlerin de bitcoin ve çeşitli altcoinlere yatırım yaptığı söyleniyordu. 2017 yılında tam 20.000$ gibi bir rakamı gören bitcoin’de şuan 3800$ civarında seyretmekte. Bitcoin’e yatırımlar 2018 yılı itibari ile bir önceki seneye oranla bir düşüş yaşansa da, balinaların yatırımları her zaman bitcoin ve kripto para dünyasını ayakta tutmaya devam ediyor.

Şuanki rakamlar büyük balinaları, yatırımcıların piyasaya girmesi için bir fırsat olabilir Nitekim verilen bilgiler ve yapılan haberler bu yönde. Bitcoin’in 120.000$ doları görebileceğini bile iddaa edenler var.

Statista.com web sitesi ise geçtiğimiz günlerde bir istatistik yayınladı ve Kripto para dünyasındaki en çok yatırım yapan ülkelerin verilerini yayınladılar. Sayfanın en üstündeki resimde de gördüğünüz gibi Türkiye’nin piyasadaki katkı payı yaklaşık %18 durumda.

Kaynaktaki habere göre ise insanların büyük bir kısmı kripto para yatırımı yapmak için hala endişeli gözler ile piyasayı takip etmekte.

Kaynak : https://www.statista.com/chart/15137/how-many-consumers-own-cryptocurrency/